Schody granitowe w domu

Statystki są nieubłagane – większość z nas ucieka z centrum miasta na obrzeżą nie tylko w poszukiwaniu ciszy i spokoju w miejscu zamieszkania, ale ze względu na to, że w podobnej cenie co trzypokojowe mieszkanie w centrum można sobie pozwolić na wolno stojący dom z własnym ogródkiem. Nieodzownym elementem domu są jednak schody – czy granit jest dobrym rozwiązaniem na ich wykończenie?

Już na samym początku rozważań na temat sposobu wykończenia schodów granitem trzeba mieć na uwadze, że granit jest jednym z najtwardszych naturalnych materiałów. Z tego też powodu jest on co prawda ciężki w obróbce (i niestety ma to swoje przełożenie również na jego cenę), to jednocześnie zapewnia nam trwałość na długie lata. Schody granitowe są niezwykle trwałe – odporne nie tylko na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, ale również odporne na uszkodzenia chemiczne (między innymi przez stosowanie nieodpowiednich detergentów).

Łatwość utrzymania czystości

Schody z granitu mają jeszcze jedną zaletę – są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je jedynie przetrzeć na mokro przy wykorzystaniu dowolnego detergentu, a będą wyglądały jak nowe. Jednocześnie wykorzystany tutaj detergent nie ma specjalnego znaczenia – żaden nie powinien wpłynąć na kolor granitu.

Zalety granitu:

  • Granit jest materiałem ponad czasowym, dzięki czemu zawsze pozostanie mody.
  • Posiada bardzo oryginalną i nietypową kolorystykę, dzięki czemu dopasowuje się do każdego wnętrza.
  • Bardzo łatwy w oczyszczeniu, wystarczy przetrzeć by materiał budowlany jakim jest granit znów zaczął błyszczeć.
  • Odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki temu granit może zostać zastosowany na schody na zewnątrz.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required