Wybór drzwi – trudna decyzja

Wybierając drzwi do budynku, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę pomieszczenie, w którym będą się znajdować oraz ich estetykę. Podczas zakupu, należy pamiętać jednak, by wybierać z głową. O tym wszystkim przeczytasz niżej.

Drzwi drewniane przeciwpożarowe

Takie drzwi sprawdzą się w miejscach, gdzie istnieje zagrożenie pożarem. Charakteryzują się stabilną płytą drzwiową wypełnioną ognioodporną wełną mineralną. Ponadto, wszystkie uszczelki przeciwpożarowe doskonale uszczelniają drzwi. Mogą być wyposażone w uszczelki dymoszczelne. Podczas zakupu, należy pamiętać jednak, by wybierać z głową. Wybierajmy drzwi od godnych i sprawdzonych firm.

Drzwi wielofunkcyjne stalowe

Te drzwi mogą pełnić różnorodne funkcje, np. jako wyjście ewakuacyjne czy też specjalne wyjście do innej części budynku. Są stabilnymi i mocnymi konstrukcjami, a przy tym zachowują przyjemną estetykę. Skrzydła drzwiowe są sztywne, swobodnie i lekko się domykają. Drzwi mogą być połączone z każdym rodzajem ścian montażowych. Są także odporne na zmienne warunki atmosferyczne i zapewniają izolację akustyczną, jak i cieplną.

Drzwi wielofunkcyjne drewniane

Taki rodzaj drzwi również może pełnić wiele funkcji. Drewniane drzwi nadają o wiele bardziej przyjemną estetykę niż drzwi stalowe. Drewno, postrzegane jest jako materiał wizualnie ciepły i przyjemny. Dlatego będą lepszym rozwiązaniem jako drzwi wewnętrzne np. w uniwersyteckich aulach czy teatrach. Ich wytrzymałość, stabilność oraz izolacyjność jest porównywalna z drzwiami stalowymi.

Podsumowując, drzwi drewniane przeciwpożarowe nadają się do kotłowni czy też do pomieszczeń, gdzie znajduje się zbiornik oleju opałowego. Drzwi wielofunkcyjne stalowe to rozwiązanie w budynkach, które potrzebują wysokiej wytrzymałości np. przemysłowych, handlowych czy rolniczych. Ostatni typ drzwi wielofunkcyjne drewniane będą idealne do wnętrza budynku, gdzie oprócz wytrzymałości liczy się przyjemna estetyka.

About

You may also like...

Your email will not be published. Name and Email fields are required