Co to jest audyt remontowy?

Obecnie spółdzielnie mieszkaniowe szukają metod na zmniejszenie zużycia różnego rodzaju energii przez mieszkańców bloków. Jednym z takich działań jest audyt remontowy. Co to jest i w jakim celu się go wykonuje?

budowa bloku

Cel audytu remontowego

Celem audytów remontowych przeprowadzanych przez spółdzielnie jest wskazanie zakresu finansowego inwestycji, której celem jest polepszenie stanu technicznego budynku, co w rezultacie zmniejszy zapotrzebowanie budynku na ciepło o 10%

Dopłata do remontu

W przypadku budynków mieszkalnych, które zostały użytkowane przed 14 sierpnia 1961 r. istnieje możliwość uzyskania premii remontowej, którą definiuje Ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Dopłata może być udzielona jeżeli:

  • na budynek nie uzyskano do tej pory premii remontowej lub termomodernizacyjnej bądź środków europejskich,
  • tego typu premia wynosi nie więcej aniżeli 15% ceny remontu,
  • aby uzyskać dofinansowanie należy złożyć w banku pełną dokumentację projektowo-kosztorysową, która zawiera informacje na temat planowanych remontów oraz prac termomodernizacyjnych.

Zakres audytu

Tego typu audyt jest dość obszerny. Podczas jego trwania zostanie przeprowadzona ocena aktualnego stanu technicznego całego budynku oraz jego wszelkich instalacji. Zostanie oceniona jest charakterystyka energetyczna oraz zostanie przygotowany pełen wykaz usprawnień termomodernizacyjnych, które mają na celu zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku.

Przeprowadzenie audytu remontowego to bardzo dobry pomysł jeżeli ktoś zmaga się z problemem utraty ciepła przez budynek. Audyt remontowy pozwoli zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło budynku mieszkalnego. Warto zlecić wykonanie audytu remontowego rzetelnej firmie, takiej jak http://www.ceb.com.pl/ Firma ta specjalizuje się w wykonywaniu takich czynności jak audyt energetyczny, remontowy czy badania termowizyjne. Posiada długoletnie doświadczenie w tej dziedzinie a realizacja usług wykonywana jest z wszelka starannością przez wykwalifikowaną kadrę współpracujących inżynierów i techników.

About

You may also like...