Wiaty garażowe – kupić czy wykonać?

Wiaty garażowe, zwłaszcza w przypadku dużych posesji, stanowią dobre uzupełnienie zwykłego, tradycyjnego garażu podziemnego czy wolnostojącego. Przydają się w sytuacji, gdy kierowca często korzysta z samochodu i woli go mieć pod ręką, bez konieczności ciągłego garażowania. Wiata może zostać wybudowana w sąsiedztwie garażu. Wiata garażowa jest tańsza niż klasyczny garaż. Skutecznie go zresztą zastępuje. Typowa wiata składa się z lekkiej konstrukcji bez ścian, która wsparta jest na słupkach. Wiaty garażowe ochraniają auto przed działaniem większości czynników atmosferycznych np. deszczu, śniegu oraz przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Na polskim rynku znajdziemy sporo firm, które oferują wykonywanie solidnych i tanich wiat garażowych. Wiele osób nie jest jednak przychylnie nastawiona do tego typu działalności i woli wykonać wiatę na własną rękę. Pomysł ten, owszem może jest i dobry ale tylko w przypadku kiedy osoba wykonująca wiatę ma o tym pojęcie i wie co należy zrobić by wiata była solidna, wytrzymała i oczywiście, by koszty jej wykonania nie przerosły kosztów zakupu nowej wiaty garażowej wykonanej przez profesjonalną firmę. Moim zdaniem wykonanie wiaty w profesjonalnej firmie jest lepszym rozwiązaniem. Zaoszczędzimy w ten sposób, gotówkę dużo czasu, energii.

Wiaty garażowe powinny zapewniać przede wszystkim wygodną eksploatację i stanowić ochronę dla całego samochodu i głównie o tym powinniśmy pamiętać wybierając jedną z możliwości czyli budowę na własną rękę i zakup w firmie.

About

You may also like...