Posadzki z kamienia w domu

Wbrew pozorom posadzki z kamienia, drewna albo w postaci płytek ceramicznych to nie jedyne rozwiązania, jakie można zastosować w domu.

Nowością są np. podłogi z betonu. Przygotowana powierzchnia jest pokrywana specjalną masą samopoziomującą. Po wyschnięciu ozdabia się ją farbami przeznaczonymi do tego rodzaju materiału oraz utrwalającym lakierem. Podłogę można wykończyć także przy pomocy polerowanej lub matowej stali nierdzewnej. Może ona być gładka lub posiadać dekoracyjnie wytłoczoną powierzchnię. Takie posadzki są bardzo trwałe, odporne na wodę, zmiany temperatury, ogień, ale także podatne na zarysowania.

Modne w ostatnim czasie są podłogi wykonywane z drewna egzotycznego np. badi, merbau, daru itd. Są one oryginalne, ale także odporne na wilgoć i zarysowania. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, od bieli do ciemnego brązu. Z kolei marmoleum to połączenie linoleum z płytą HDF oraz cienką warstwą naturalnego korka. Takie panele można położyć także na ogrzewanie podłogowe. Nie przyciągają kurzu i posiadają właściwości bakteriostatyczne.

Granit to bardzo twardy i wytrzymały materiał wykonanie z niego posadzki nie należy do najtańszych rozwiązań, ale zdecydowanie posadzki kamienne należą do jednych z najbardziej efektownych.
Ostatnim rozwiązaniem na podłogi jest kora. To materiał bardzo popularny, gdyż wykazuje szereg zalet lekkość, nieprzepuszczalność oraz odporność na wilgoć.

About

You may also like...