Pokrycie dachu dachówką ceramiczną

Po ogromnym wzroście zainteresowania produktami z blachy, krycie dachów ceramiką powoli wraca do łask. Przed podjęciem decyzji na temat rodzaju pokrycia dachowego, które zostanie wykonane na inwestycji należy zgromadzić wiedzę na temat wszystkich dostępnych możliwości oraz poznać ich wady i zalety.

Dachówka ceramiczna to surowiec naturalny

Bardzo istotną kwestią przy podejmowaniu decyzji jest określenie czy naturalne pochodzenie produktu jest dla nas ważne. Warto zastanowić się, jak wielki wpływ na środowisko ma użycie surowców naturalnych. Idealnym przykładem jest użycie dachówki ceramicznej, która wykonywana jest z gliny tradycyjnymi metodami. Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa powoduje, iż jest to coraz bardziej poważny argument przy wyborze rodzaju materiału na pokrycie dachowe.

Dostojny wizerunek budowli

Dachówka ceramiczna podkreśla charakter każdego budynku. Jest to tradycyjna metoda krycia dachów, stosowana przede wszystkim w budowlach o wyższym statusie takich jak dwory, ratusze czy kościoły. Nadanie klasycznego i estetycznego wizerunku jest znacznie prostsze jeśli wykorzystamy do pokrycia dachu dachówkę ceramiczną. Ponadczasowy wygląd i doskonała jakość wykonania pozwala uzyskać efekt nieosiągalny przy zastosowaniu blachodachówki lub innego rodzaju pokrycia.

Trwałość na lata

Efektem dokładnej kontroli jakości i zastosowania najlepszej jakości materiałów do produkcji dachówki ceramicznej, efekt finalny jest doskonały. Idealna gładkość, jednorodna struktura i powtarzalność wymiarów kolejnych dachówek gwarantują szczelne i estetyczne krycie budynku. Producenci dają gwarancję na dachówki ceramiczne sięgające nawet do 50 lat. Łatwo zatem stwierdzić, że oferowany produkt jest najwyższej jakości i pozwoli cieszyć się szczelnym i pięknym dachem przez całe życie.

Podsumowanie

Jakie są więc zalety i wady pokrycia dachu dachówką ceramiczną? Warto najpierw zaznajomić się z wadami, aby zobaczyć jak niewiele warunków trzeba spełnić aby cieszyć się pięknym dachem krytym dachówką ceramiczną:

  • trudniejsze krycie wymagające lepszych fachowców,
  • mocniejsza więźba dachowa,
  • trudniejsza obróbka łączeń, okien i kominów.

Po znalezieniu odpowiedniej ekipy dekarskiej i zainwestowaniu w mocniejszą więźbę otrzymujemy:

  • niepowtarzalny wygląd,
  • wytrzymałe pokrycie,
  • brak konieczności malowania dachu,
  • najwyższą jakość pokrycia dachowego.

About

You may also like...